decoupage, pisanki, reliefy, Wielkanoc

Kwieciste pisanki

Witam serdecznie,

dziękuję za odwiedziny mojego bloga i zostawiane komentarze. Miło mi czytać, że moje pisanki się podobają innym rękodzielniczkom.

Dziś kolejna porcja jajkowego szaleństwa, ale do Świąt coraz bliżej – cóż innego można pokazywać w tym okresie? Na dzisiejszą prezentację wybrałam dwa rodzaje pisanek z kwiatami.

Pierwsze z nich ozdobione są forsycją, która nieodzownie kojarzy mi się z wiosną. Jest to motyw serwetkowy. Pisanki ozdobiłam reliefami, które przekalkowałam za pomocą ołówka i papieru z serwetki na wydmuszkę i pociągnęłam magicznym klejem. Potem delikatnie podkreśliłam je patyną.  Pisanki wyglądają wtedy na lekko przybrudzone, postarzone. Lubię taki efekt. Każda pisanka ma inne reliefy, jak to zwykle u mnie bywa.

Na drugich jajkach wykorzystałam motyw z papieru do decoupage przedstawiający hortensje (mam nadzieje, że się nie mylę – ekspertem w dziedzinie botaniki nie jestem). Te jajka również ozdobiłam reliefami – tym razem użyłam białej konturówki i nie kombinowałam z patyną. Chciałam by te gęsinki były delikatniejsze, białe, eleganckie. Reliefy robiłam z głowy, więc każdy zawijasek idzie w inną stronę tak, jak powędrowała mi ręka.

Jak mi wyszło zobaczcie sami.

Pozdrawiam,
Tami