butelki, decoupage, reliefy, ślub, szkło

Ślubne – na dwa!

Witam urlopowo 🙂

Trwa drugi tydzień odpoczynku od pracy zawodowej. Oczywiście nie odpoczywam za dużo, nie mam na to czasu. Jestem w trakcie malowania mieszkania i porządków mieszkaniowo-działkowych. Pogoda dopisuje, mój humor też ma się bardzo dobrze. Baterie naładowane.

Korzystając z wolnego wieczoru postanowiłam odkurzyć też bloga. Przed urlopem nie zdążyłam. Poza tym musiałam trochę odczekać żeby móc pokazać kolejne prace o tematyce ślubnej do momentu kiedy będzie już „PO” imprezie/imprezach.

Na pierwszy ogień idzie butelka. Zamówienie realizowane w ekspresowym tempie (niecały tydzień, bez dwóch dni). Dodatkowym utrudnieniem było ozdabianie pełnej butelki – do tej pory ozdabiałam puste butelki z przeznaczeniem na różne trunki. Jak się okazuje robienie pełnych butli jest to nieco trudniejsze. Po pierwsze butelka jest cięższa i trudniej ją utrzymać, wymaga to większej precyzji i siły w rękach, po drugie wymusza większe skupienie się nad wykonywaną czynnością i wymaga uwagi, żeby przypadkiem butelka nie wypadła, nie spadła, nie zbiła się. Bo szkoda, bardziej niż zawsze.

Butelkę na początku odmoczyłam w wodzie (letniej, nie gorącej), potem usunęłam etykietki oraz resztki kleju (z pomocą wacika i zmywacza do paznokci), a następnie umyłam wodą z płynem do naczyń. Po takim przygotowaniu pomalowałam na biało i okleiłam papierem ryżowym żeby uzyskać ciekawą strukturę. Motywem dekoracyjnym są róże – poszłam w klasykę, która zawsze się sprawdzi. Na końcu przy pomocy konturówki zrobiłam napisy. Dodatkowo wykonałam zawieszkę, która miała informować nowożeńców o osobie, która im taką butelkę sprezentowała. Z opisu wynika, że wszystko poszło szybko i sprawnie. Oczywiście, że nie. Namęczyłam się bardzo żeby niczego nie spaprać w pośpiechu i nie zawieść mojej koleżanki, która takie zamówienie złożyła.

Efekty poniżej,

pozdrawiam
Tami