efekt szronu, lampiony, reliefy, szkło

Lampionowo

Zapowiadałam kolejne lampiony, więc pora je pokazać. Tym razem kolorystyka nieco odważniejsza niż zwykle, ponieważ takie były sugestie osoby zamawiającej. Koleżanka, która prosiła o zrobienie dla niej lampionów bardzo lubi zieleń oraz fuksję, więc szukałam konturówek w takich kolorach.

Udało mi się znaleźć konturówkę Decorfin w odcieniu ciemnej zieleni oraz Perełki w płynie magenta Daily ART, który pod ta fuksję mogę podciągnąć. Z Decorfinem pracuję od dawna i bardzo sobie go chwalę. Jest wygodny w użyciu i można nim robić bardziej skomplikowane wzory. Z Perełkami miałam do czynienia pierwszy raz. Na pewno ich użycie wymaga większej uwagi, ponieważ są bardziej płynne niż konturówka i mogłam zrobić nimi wzory o nieco mniejszym stopniu skomplikowania. Bardzo szybko jednak schną i mają cudowną barwę. Już zaczynam myśleć nad tym do czego mogę je jeszcze wykorzystać.

Wracając do lampionów…
W ich robienie wkręciłam się rok temu. To dobry sposób na wykorzystanie różnych przedmiotów (słoiki, butelki, stare wazony czy kieliszki), które nieco zawadzają w domu, a nie jesteśmy zdecydowani na ich pozbycie się. W prosty, szybki i przede wszystkim tani sposób możemy wykonać samodzielnie oryginalną ozdobę do domu lub drobny prezent dla bliskiej osoby.

Jak zauważyłam takie lampiony cieszą się sporą popularnością w kręgu moich znajomych. Pewnie będą więc kolejne. A teraz pora na lampiony zrobione dla D.: