Boże Narodzenie, dekoracje, szyszki

Choinka – Christmas tree – Tannenbaum


Korzystając z okazji, że jestem w domu od rana i pojawiły się sprzyjające warunki świetlne wykonałam sesję fotograficzną choinki i moich naturalnych bombek. Zdjęcia nie są najwyższych lotów i świetnej jakości – nowego aparatu fotograficznego pod choinką nie znalazłam, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙂
W zeszłym roku (mam na myśli 2012) za choinkę robiły pomalowane na złoto gałęzie obwieszone delikatnymi i lekkimi ozdobami. W 2013 zatęskniłam za prawdziwą choinką. Żywą, zieloną, pachnącą. Tak się prezentuje nasz drzewko:

Koleżanka podesłała mi kilka linków do ciekawych ozdób choinkowych. Tak mi się te pomysły spodobały, że szybko zabrałam się za ich realizację. 
Z wcześniejszych lat miałam uzbierane szyszki, więc wykonałam bombki szyszkowe. Na każdą bombkę poszło 6 szyszek, której połączyłam klejem na gorąco, a następnie polakierowałam na złoty kolor. Dwie dodatkowo posypane brokatem poszły w świat, a reszta zdobi naszą choinkę. 

Kolejny pomysł to bombka z żołędziowych kapelusików obsypanych brokatem. Aby zdobyć materiał do wykonania takiej ozdoby jeszcze na jesieni wybrałam się na spacer po okolicy i nazbierałam żołędziowych kapeluszy z dwóch odmian dębu. Nasze polskie dęby mają mniejsze żołędzie, ten drugi dąb o nieznanej mi nazwie dysponuje sporo większymi ”owocami”. Łatwiej i szybciej przykleja się te większe daszki, ale obie bombki wyglądają okazale.

Trzecia naturalna bombka powstała dzięki uprzejmości mojego M. Poświęcił jeden pyszny, aromatyczny i energetyczny kubek kawy żebym mogła zrealizować swoje twórcze fanaberie. Powstała dzięki temu bombka kawowa.