dekoracje, lampiony, szkło

Decoupage dla leniwych

… czyli jak zrobić lampion po najmniejszej linii oporu. 
Potrzebne materiały:
szklanki po świecach zapachowych (z pewnego dobrze znanego dyskontu), papier ryżowy, klej do decoupage, serwetki, lakier
Wykonanie:
Energicznie podrzeć papier ryżowy na drobne kawałki. Kawałki papieru przyklejać na chybił trafił do szklanek (to nie jest zajęcie dla cierpliwych, stąd nakierowanie na metodę stosowaną w Lotto). Wyciąć, a lepiej w ramach oszczędności czasu wyrwać motyw z serwetki i przykleić do wcześniej oblepionej szklaneczki. Całość polakierować (max 5 razy, wersja dla leniwych, max 3 razy wersja dla bardzo leniwych). Jeśli ktoś ma za dużo czasu może bawić się dalej, ale instrukcja postępowania takiej opcji nie przewiduje. Musicie liczyć na swoją inwencję twórczą i wyobraźnię.
Efekt końcowy:

Zastosowanie:
Lampiony ze świeczkami (tzw „tealighty”) stosować wieczorem jako jeden z elementów terapii relaksacyjnej po ciężkim i stresującym dniu/tygodniu/miesiącu w pracy/szkole/na uczelni. Najlepiej komponują się z kieliszkiem/butelką/butelkami dobrej nalewki i miłym towarzystwem znajomych/książki/komputera/telewizora/kota/psa/chomika.
Osobiste uwagi i spostrzeżenia dotyczące innych zastosowań lampionów można zostawiać w komentarzach pod postem.