butelki, cieniowanie, decoupage, kuchnia

Jeżynówka

W krótkiej notce na temat mojej skromnej osoby można przeczytać, że jestem miłośniczką wina. Oprócz tego trunku bardzo odpowiadają mi nalewki domowej roboty. Lubię delektować się ich zapachem, czasem delikatnym, a czasem intensywnym i aromatycznym. Najważniejszy jest jednak smak, dlatego z wielką ochotą degustuję kolejne nalewki przygotowane przez bliskie mi osoby. Na szczęście jest w czym wybierać J

Dziś na blogu swój absolutny debiut będzie miała butelka przeznaczona na nalewkę jeżynową. Debiut, dlatego że nie była wcześniej publiczbie pokazywana na forum, w którym prezentuję swoje prace.
Jeżynówka została wykonana dla mojej mamy. Butelka została pomalowana tylko częściowo, aby widoczny był jej wyjątkowy kształt. Do ozdobienia jej użyłam jednego z najładniejszych i najbardziej popularnych motywów wykorzystywanych w technice decoupage. Butla została ostro potraktowana zieloną patyną, która ma nawiązywać do pierwotnego koloru butelki. Tak ustrojona pojechała w daleką drogę na Lubelszczyznę i trafiła do kuchni mamy.

Przed wydaniem butelki zapomniałam ją obfotografować z każdej strony, ale sytuacja została uratowana. Wielkie dzięki za wykonanie dokumentacji fotograficznej należą się mojej siostrze Dorocie, która jest autorką zdjęć i stylizacji.