decoupage, drewno, herbaciarka, reliefy

Kolejne herbaciarki

Witam 🙂

Kolejna porcja zapowiadanego herbacianego cyklu. Tym razem będą to te mniejsze herbaciarki, trójdzielne. Dwie sztuki, które poszły w rodzinę mojego M.

Zastosuję hierarchię wieku i najpierw parę słów o herbaciarce dla dziadka. Dół pobejcowałam odcieniem olchy i przyozdobiłam złotym reliefem. Wieko potraktowałam farbą w ciekawym odcieniu zieleni i nakleiłam motyw jeżynowy. Wybrałam taki motyw przewodni, ponieważ dziadek lubi herbatki owocowe. Środek został surowy, ale jako element dekoracyjny dodałam gałązkę jeżyny z owocami. Całość pociągnięta błyszczącą Boną.

Dla cioci M. i jednocześnie jego matki chrzestnej wykonałam herbaciarkę w nieco ciemniejszych tonach tak, aby pasowała do ciemnych mebli w kuchni. Wyszperałam w swoich zbiorach tą śliczną serwetkę z herbacianymi etykietami i napisami, a następnie dobrałam pasujący odcień bejcy. Dla rozjaśnienia całej kompozycji, ale przede wszystkim jako element dekoracyjny wykonany został relief. Tym razem na trzech ścianach herbaciarki. Bardzo lubię robić reliefy na różnych swoich pracach. Nie da się tego ukryć 🙂